Aktualności

Debata społeczna w Szydłowcu

Data publikacji 08.11.2017

Wczoraj mieszkańcy powiatu szydłowieckiego podczas debaty społecznej mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Policji i władz samorządowych na temat lokalnego bezpieczeństwa. Zaprezentowana została również aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Moja Komenda oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbyła się po raz kolejny już powiatowa debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział brali mieszkańcy powiatu szydłowieckiego, przedstawiciele Policji i władz samorządowych, przedstawiciele straży pożarnej, różnych instytucji i placówek oświatowych oraz uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. Głównym celem debaty było wspólne wypracowanie wniosków do realizacji, służących poprawie bezpieczeństwa na terenie powiatu.

Wszystkich zebranych przywitał Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Dariusz Kalita, następnie Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki podkreślił jak ważnym elementem wszystkich mieszkańców powiatu jest bezpieczeństwo. Kolejnym prelegentem był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Marek Filipiak, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu szydłowieckiego oraz efekty pracy szydłowieckiego policjantów. Podczas debaty Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Dariusz Kalita omówił także nowe narzędzie teleinformatyczne, dzięki któremu każdy z nas może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo - Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawione zostało krok po kroku dodawanie nowych zgłoszeń na wskazanej mapie. Kolejnym punktem podczas spotkania z mieszkańcami było omówienie aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda”, dzięki której w szybki sposób możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Aplikacja ta jest całkowicie darmowa i zawiera dane teleadresowe każdej jednostki policji.

Następnie głos zabrali przedstawiciele samorządu pan Artur Ludew – Burmistrz Szydłowca, który odniósł się do zagrożeń zgłoszonych w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie pan Włodzimierz Górlicki – Starosta Szydłowiecki podsumował działanie służb na rzecz bezpieczeństwa oraz poparł inicjatywę organizowania debat społecznych. Dzięki takim spotkaniom zarówno władze samorządowe jak i Policja mogą dowiedzieć się od mieszkańców naszego powiatu o problemach dotyczących bezpieczeństwa.

Głos zabrał również Komendant Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Banaszeki, który poruszył bardzo ważną kwestię dotyczącą zagrożeń związanych z czadem i możliwością zamontowania w swoim domu czujniki tlenu węgla oraz dymu. Komendant Straży zachęcał zebranych do zakupu takich urządzeń, które w przypadku przekroczenia dopuszczalnych norm gazu automatycznie ostrym dźwiękiem sygnalizuje zagrożenie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapobiec nieszczęściu.

W czasie dyskusji, na którą przyszedł czas po prezentacji, uczestnicy spotkania mogli zgłaszać prośby, wnioski i zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa wszystkim obecnym na sali przedstawicielom różnych służb i instytucji. Zgłoszone wnioski zostały zapisane i po weryfikacji będą realizowane przez odpowiednie instytucje.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w debacie.

 

Autor: st. sierż. Marlena Skórkieiwcz

  • Debata społeczna w Szydłowcu
  • Debata społeczna w Szydłowcu
  • Debata społeczna w Szydłowcu
  • Debata społeczna w Szydłowcu
  • Debata społeczna w Szydłowcu
  • Debata społeczna w Szydłowcu
Powrót na górę strony