Aktualności

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

Data publikacji 31.10.2017

Policjanci Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przeprowadzili lekcje na temat bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Odwiedzili przedszkolaków z przedszkoli w Gąsawach Plebańskich i Chlewiskach oraz w Oddziale Przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

W ostatnim czasie szydłowieccy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, swoje działania skierowali do najmłodszych uczestników ruchu drogowego czyli przedszkolaków. Funkcjonariusze spotkali się z wychowankami przedszkola w Gąsawach Plebańskich, gdzie przybyły również dzieci z sąsiadującego z przedszkolem żłobka. Ponadto odwiedzili przedszkolaków z przedszkola w Chlewiskach oraz z Oddziału Przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Podczas prelekcji z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i podczas powrotu do domu, omawiane były również zasady właściwych zachowań w domu. Funkcjonariusze przypomnieli jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Zwracali uwagę na to, że wraz z nadchodzącą jesienią dzień staje się coraz krótszy, a po zmroku widoczność ograniczona, dlatego noszenie odblasków zarówno przez pieszych jak i rowerzystów w wielu przypadkach ratuje życie.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu uczestniczyły w niecodziennej lekcji, której tematem był kontakt z agresywnym psem i poznanie pracy policyjnego przewodnika psa służbowego. Dużą atrakcją dla dzieci był pokaz tresury policyjnego czworonoga o imieniu Ares. Spotkania z przedszkolakami będą sukcesywnie realizowane na terenie całego powiatu.

 

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

  • O bezpieczeństwie z przedszkolakami
  • O bezpieczeństwie z przedszkolakami
  • O bezpieczeństwie z przedszkolakami
  • O bezpieczeństwie z przedszkolakami
  • O bezpieczeństwie z przedszkolakami
  • O bezpieczeństwie z przedszkolakami
Powrót na górę strony