Aktualności

Zajęcia strzeleckie pod okiem policyjnego instruktora

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim stale współpracują z placówkami oświatowymi znajdującymi się na terenie powiatu sokołowskiego, a w tym również z klasami mundurowymi. Współpraca polega na różnego rodzaju wspólnych działaniach, aby przybliżyć młodzieży jak wygląda służba w Policji. Tym razem, w trakcie zajęć odbywających się na strzelnicy młodzi kadeci strzelali pod okiem policyjnego instruktora.

Sokołowscy policjanci w trakcie współpracy z klasami mundurowymi organizują spotkania lub uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach, aby przybliżyć uczniom pracę w Policji. W ostatnim czasie funkcjonariusze przeprowadzili spotkania w klasach policyjnych Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim, w trakcie których przekazano młodzieży jak wyglądają postępowania w sprawach o wykroczenia. Uczniowie mieli możliwość wyobrazić sobie, że są policjantami i w ramach ćwiczeń wypełniali protokół przesłuchania świadka. Kolejną inicjatywą było spotkanie we wtorek (21.05) w Klubie Strzeleckim „SOKÓŁ”, gdzie uczniowie pod okiem policyjnego instruktora mieli możliwość wypróbować swoich sił w trakcie strzelań. Przekazane doświadczenie i cenne wskazówki instruktora bez wątpliwości przydały się uczniom w trakcie tych praktyk.

W przyszłości planujemy kolejne spotkania i inicjatywy, aby zacieśniać współprace i promować zawód policjanta wśród sokołowskiej młodzieży.

 

st. sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony