Aktualności

Apel sokołowskich policjantów do niechronionych uczestników ruchu drogowego – dbajcie o swoje bezpieczeństwo!

Data publikacji 19.05.2024

Piesi, rowerzyści i motocykliści to grupy, które należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niewątpliwie są oni wyjątkowo narażeni na dolegliwe konsekwencje udziału w zdarzeniu drogowym, ponieważ nie posiadają, tak jak w przypadku kierowców, ochrony w postaci pasów bezpieczeństwa, czy poduszek powietrznych, w które wyposażony jest samochód. Dlatego apelujemy! Dbajcie o swoje bezpieczeństwo i zachowujcie szczególną ostrożność! Zasada ograniczonego zaufania jest lepszym wyborem niż przekonanie o „nieśmiertelności” na drodze.

Czasem chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do zdarzenia drogowego. 18 maja chwilę po godz. 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Jak ustalili policjanci, kierujący motocyklem marki suzuki 21-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w audi, którym kierował 42-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała, dlatego też zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. 21-latek został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego! Czasem chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii na drodze. Zdrowy rozsądek i zasada ograniczonego zaufania mogą uratować Twoje życie!

 

st. sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony