Aktualności

,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” w powiecie sokołowskim

Sokołowscy policjanci w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą, podczas których m.in. omawiają zasady bezpieczeństwa nad wodą. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą. Kampania organizowana jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka- Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Akcja rozpoczęła się w czerwcu i będzie realizowana do września br. na terenie całego kraju, a szczególnie na terenie obszarów wodnych.

Chcąc zapobiec wypadkom i utonięciom podczas wakacji mundurowi prowadzą spotkania, gdzie omawiają zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Celem akcji jest zwrócenie społecznej uwagi na zagrożenia jakie może nieść za sobą taki sposób rekreacji.

W trakcie działań policjanci oprócz bezpiecznego wypoczynku na terenie obszarów wodnych, omawiają zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg publicznych, stosowania się do sygnalizacji świetlnej, a także korzystania z elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku.

W działania aktywnie włączyła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim.

Kampania organizowana  jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka- Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

st. sierż. Dominika Rozbicka

Powrót na górę strony