Aktualności

Sokołowscy dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierującego ciągnikiem rolniczym

Data publikacji 23.03.2023

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez sokołowskich policjantów - tym razem przez dzielnicowych. Kierujący ciągnikiem rolniczym zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy przez to, że jechał „wężykiem” wjeżdżając również na pas zieleni. O jego losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (22.03), gdy dzielnicowi z Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji patrolowali swoje   rewiry ich uwagę zwrócił kierujący ciągnikiem rolniczym, który jechał „wężykiem”, raz dojeżdżając do osi jezdni, a raz wjeżdżając na pas zieleni. Policjanci nabrali podejrzeń, że kierujący może być nietrzeźwy, dlatego postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

Kierującym   okazał się być 67-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Mężczyzna był pod widocznym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto w systemach policyjnych widniała informacja, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów.

Oprac. st.sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony