Aktualności

Działania sokołowskich policjantów na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 23.03.2023

Piesi i rowerzyści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, którzy są znacznie narażeni na niebezpieczeństwa i wypadki w ruchu drogowym. Najczęściej do wypadków czy kolizji z pieszymi dochodzi podczas nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, bądź wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych przez kierujących pojazdami.

Jednak piesi również stwarzają niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym np. przechodząc przez przejście gdy mają czerwone światło, wtargniecie na jezdnie czy też wyjście zza pojazdu.

Policjanci stale apelują o ostrożność i rozwagę na drogach zarówno do kierowców jak i do pieszych. Kolejną akcją skierowaną na bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest „NURD”.

W związku z tą ogólnopolską akcją sokołowscy policjanci udali się do Szkoły Podstawowej nr 6 w Sokołowie Podlaskim gdzie rozdali dzieciom odblaskowe kamizelki i worki, aby zawsze były one widoczne. Widok policjantów i drobne upominki wywołały uśmiech na niejednej buzi ucznia.

Pamiętaj będąc pieszym, rowerzystą czy też użytkownikiem hulajnogi elektrycznej zadbaj o swoją widoczność na drodze czy ścieżce którą się poruszasz. Niejednokrotnie okazało się, że kamizelka czy odblaski uratowały życie niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

 

 

oprac. st.sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony