Aktualności

Była tak pijana, że nie była w stanie użyć alkomatu

Data publikacji 21.03.2023

Do niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę 19 marca w Chruszczewce, gdzie kobieta w znacznym upojeniu alkoholowym wjechała do rowu. Sprawę wyjaśnią policjanci z Posterunku Policji w Kosowie Lackim.

Dyżurny sokołowskiej komendy około godz. 18 otrzymał powiadomienie od zaniepokojonego zgłaszającego, iż samochodem audi może kierować nietrzeźwa osoba, gdyż jadąc przed nim nie trzymała prostego toru jazdy, a następnie wjechała do rowu. Na miejsce zostali wysłani policjanci, aby zweryfikować informację. Na miejscu wskazano im 57-letnią mieszkankę powiatu sokołowskiego, która kierowała samochodem, a następnie wjechała do rowu. Kobieta była w znacznym upojeniu alkoholowym, do tego stopnia, że policjanci nie byli w stanie poddać jej badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. W związku z tym od kobiety pobrano krew do dalszych badań.

W opisanej powyżej sytuacji na szczęście nikt nie ucierpiał - jednak pamiętajmy! Pijani kierowcy to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze. Mimo wielu apeli i ostrzeżeń nadal za kierownicę siadają nieodpowiedzialni amatorzy jazdy na podwójnym „gazie”. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów.  

A.B.

Powrót na górę strony