Aktualności

Policjanci zabezpieczają miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej

Data publikacji 07.05.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Repkach zabezpieczają niewybuch w Wojewódkach Górnych ( gmina Bielany). Pocisk artyleryjski mierzący około 40 cm długości i 10 cm średnicy, został znaleziony podczas prac polowych. To kolejne tego typu znalezisko na terenie naszego powiatu.

Dzisiaj (7.05.2019r.) do sokołowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że podczas prac polowych znaleziono niewybuch. Do Wojewódek Górnych skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Repkach.

Policyjny pirotechnik potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Znalezisko mierzy około 40 cm długości i ma 10 cm średnicy. Funkcjonariusze zabezpieczają miejsce, by żadna z postronnych osób nie miała do niej dostępu. Powiadomiono również jednostkę wojskową, Warszawską Brygadę Pancerną, celem zabrania znaleziska.

Prawdopodobnie mundurowi blisko dobę będą pilnowali miejsca znalezienia pocisku. Na drugi dzień, przy użyciu specjalnego pojazdu, niewybuch zostanie zabrany przez żołnierzy.

 

Przypominamy!

  • w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji;

  • stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w zagrożone miejsce;

  • nigdy nie dotykaj niewybuchu, nie potrząsaj nim, ani nie przenoś;

  • czekaj do przyjazdu mundurowych. Policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch;

  • jeśli znajdziesz nabój lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać, nawiercać i robić sobie z niego breloczek. Zabawa z tego typu przedmiotami skończyła się dla niektórych tragicznie.

  • ostrzegaj dzieci przed niebezpieczeństwem!

mł. asp. Jakub Więsak

Powrót na górę strony