Aktualności

Ciąg dalszy kampanii ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” i ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Sokołowscy policjanci w ramach działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” i ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” prowadzą systematyczne spotkania z opiekunami i dziećmi na terenie całego powiatu. Podczas pogadanek poruszają m.in. tematykę bezpieczeństwa nad wodą i bezpieczeństwa na drogach publicznych.

 Okres wakacji jest czasem odpoczynku od zajęć szkolnych, podczas którego dzieci i młodzież korzystają z różnego rodzaju rekreacji. Aby ten czas jak najbardziej przebiegał bezpiecznie, sokołowscy policjanci prowadzą intensywne działania, w ramach których prowadzą pogadanki wśród dzieci i młodzieży. W trakcie spotkań omawiają tematykę bezpieczeństwa nad  wodą, bezpieczeństwa na drogach publicznych, konieczności używania elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku. Podczas pogadanek wyświetlane są filmy instruktażowe omawiającego tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ponadto najmłodsi mają okazję obejrzeć wyposażenie policyjne wykorzystywane w trakcie służby przez mundurowych.

Kampania pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” i ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” organizowana  jest pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka- Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

st. sierż. Dominika Rozbicka

Powrót na górę strony