KONTROLE AUTOKARÓW

KONTROLE AUTOKARÓW

Data publikacji 10.07.2017

Siedleccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przed wyruszeniem dzieci w podróż sprawdzają stan techniczny autokarów, którymi będą one podróżować. Komenda Miejska Policji w Siedlcach zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem podopiecznych w trasę.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na organizowane przez szkoły wycieczki do dla policji bardzo ważna sprawa. W naszych działaniach dużą wagę przywiązujemy do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi tu o dzieci i młodzież. W związku z tym, że rozpoczął się okres wzmożonych wyjazdów szkolnych Policja na terenie woj. mazowieckiego przeprowadza szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maximum bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. Policja zachęca opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jak też do bacznego obserwowania autokarów i kierowców, którzy zabierają dzieci na wycieczkę. Jeżeli coś jest nie tak najlepiej poinformować o tym policję. Rodziców powinien zaniepokoić stan zewnętrzny pojazdu, na przykład popękane szyby, zły stan bieżnika opon lub uszkodzone reflektory. szczególna uwagę należy zwrócić na kierowcę: bełkotliwa mowa lub zachwianie może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu albo jest po prostu zmęczony. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do pojazdu.

Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, mogą ten fakt zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem do Naczelnika WRD podinsp.Krzysztofa Skup tel. 47 707 26 28 lub jego zastępcy podkom.Roberta Młynarskiego  tel. 47 707 22 41.

Uczestnikom szkolnych wyjazdów życzymy niezapomnianych wrażeń na wycieczce oraz szerokiej drogi.

Powrót na górę strony