Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – ćwiczenia ratownictwa nad siedleckim zalewem

Data publikacji 01.08.2017

Pod takim hasłem 27 lipca nad Zalewem Siedleckim odbyło się spotkanie, którego celem było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na kwestie związane z bezpiecznym zachowaniem w czasie wypoczynku nad wodą. W ramach jego odbyły się pokazy ratownictwa wodnego, przygotowane przez Straż Pożarną i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Policję.

Dzieci uczestniczące w ćwiczeniach ratownictwa pod okiem strażaków, policjantów i ratowników poznały zasady udzielania pierwszej pomocy tonącemu oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, Wojciech Kudelski, Prezydent Siedlec oraz Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Ponad 40 dzieci uczestniczących w akcji „Lato w mieście” w Siedlcach oraz 20 dzieci Polonii z Berdyczowa, goszczących w Siedlcach w ramach akcji „Lato z Polską” wzięło udział w ćwiczeniach przeprowadzonych przez siedleckie służby: Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Państwową Straż Rybacką i Komendę Miejską Policji.

Strażacy wcielali się w role osób tonących, potrzebujących pomocy oraz ratujących. Wszystkie czynności były omawiane przez strażaków i ratowników WOPR. Z kolei przedstawiciele powiatowego sanepidu zwracali uwagę najmłodszych na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają kleszcze. Dzieci miały również możliwość pływania łodzią ratowniczą po zalewie. Ćwiczenia zorganizowano w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W wydarzeniu wzięli udział również: przewodniczący Rady Miasta Henryk Niedziółka, wiceprezydenci Siedlec Anna Sochacka i Jarosław Głowacki, Marek Renik, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach, Adam Skup, Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, st. bryg. Andrzej Celiński, Komendant Miejski PSP Siedlce, asp. Edyta Barycka z Wydziału Prewencji KMP w Siedlcach, Rafał Kuczborski, Komendant Posterunku Państwowej Straży Rybackiej.

Powrót na górę strony