Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci KMP w Siedlcach na „Zawodowym Rajdzie Rowerowym”

Data publikacji 27.06.2017

Wczoraj (26.06) na terenie Siedlec przeprowadzono pierwszą edycję Zawodowego Rajdu Rowerowego zorganizowanego przez Agencje Rozwoju Miasta Siedlce. Pogoda nie zniechęciła kilkuset rowerzystów, którzy wzięli udział w imprezie polegającej na przejechaniu 16 kilometrów ulicami miasta. Wśród jego uczestników znaleźli się również policjanci KMP w Siedlcach.

„Zawodowy Rajd Rowerowy” to akcja, która  miała na celu m. in. promowanie zakładów pracy oraz zachęcenie do aktywnej formy spędzania czasu po pracy zapoczątkowując wakacyjny trend na ekologiczny i aktywny sposób przemieszania się na terenie Siedlec.

Uczestnicy rajdu zaczęli zbierać się ok. godz. 16:30 na parkingu Stadionu ROSRRiT przy ul. Jana Pawła II. Przed wyruszeniem w trasę rowerzyści wysłuchali wystąpienia podinsp. Marka Myszkiewicza – naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach, który przekazał im podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego poruszania na rowerach. O godz. 17.30 ponad 500 osobowy peleton, zabezpieczany przez funkcjonariuszy KMP w Siedlcach, ruszył w 16-kilometrową trasę ulicami miasta. Rajd zakończył się na Placu Sikorskiego ok. godz. 19:00, gdzie wspólnie wykonano pamiątkowe selfie i przeprowadzono losowanie dwóch rowerów. Wspieranie tego rodzaju działań prewencyjnych doskonale wpisuje się w realizację przez policję założeń ogólnopolskiej akcji MSWiA „Kreci mnie bezpieczeństwo”.

autor: podisnp. Jerzy Długosz

KMP w Siedlcach

Powrót na górę strony