Aktualności

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, był pijany

Data publikacji 20.03.2023

Policjanci z siedleckiej „drogówki” zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu łosickiego, który na ich oczach nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych. W trakcie kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego siedleckiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed w m. Stok Lacki Folwark zauważyli na ul. Siedleckiej mercedesa, którego kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od 33-latka woń alkoholu i poddali go badaniu na jego zawartość, które wykazało, że jest nietrzeźwy i ma 0,7 promila w organizmie.

Teraz kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy!

• W Polsce dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy wynosi do 0,2 promila. Za przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0.1mg w dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2 promila stężenia alkoholu we krwi) grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

• Jeżeli poziom alkoholu we krwi jest większy i przekracza 0,5 promila kierujący, dopuścił się przestępstwa, grozi za to pozbawienie wolności do 2 lat oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Jednak największą ceną bezmyślnego zachowania może być spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, z którego konsekwencjami pozostaniemy do końca życia.

PIŁEŚ? NIE JEDŹ!!!

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony