Aktualności

Samochód ciężarowy potrącił pieszą

Data publikacji 16.03.2023

Siedleccy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w wczoraj (15.03) w Strzale. W wyniku potrącenia przez pojazd ciężarowy, 17-letnia kobieta została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj w godzinach wieczornych. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 42-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo jadąc w kierunku Siedlec potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych w Strzale 17- letnią kobietę. Świadkami wypadku byli policjanci Ogniwa Techniki Kryminalistycznej WDŚ KMP Siedlce, którzy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwali na miejsce służby oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy, piesza z obrażeniami została przewieziona do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

 

Kolejny raz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych jak i pieszo rowerowych.

 

Pieszym i rowerzystom przypominamy, że:

  • Nie wolno wchodzić/wjeżdżać na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach,
  • Nie wolno wchodzić/wjeżdżać na jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi,
  • Nie wolno przechodzić/przejeżdżać przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności, zwalniać lub zatrzymywać się na jezdni.

 

Kierującym przypominamy, że:

  • kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście
  • kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
  • kierującemu pojazdem zabrania się:
  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
  • jazdy wzdłuż po drodze dla pieszych lub przejściu dla pieszych

 

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony