Aktualności

Inauguracja Gminnej Akademii Seniora 2023

Data publikacji 15.03.2023

To już druga edycja Gminnej Akademii Seniora, która w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. To wspólne przedsięwzięcie adresowane do seniorów z terenu Gminy Siedlce ma na celu podniesienie świadomości seniorów w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz mienie.

Dzisiaj (15.03.) w budynku Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach, mł.insp. Dariusz Dudek, Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego prof. Dr. Hab. Mirosłąw Minkina, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Radosław Strzaliński, dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Marek Paczuski oraz dyrektor Banku Pekao S.A. oddziału w Siedlcach Dorota Grochowska zainaugurowali  drugą edycję akcji społecznej pod nazwą „Gminna Akademia Seniora”.

Celem projektu jest edukacja osób starszych w zakresie aspektów prawnych związanych z bezpieczeństwem seniorów w domu oraz w przestrzeni publicznej, edukacja w zakresie dbania o swoje finanse i świadczenia oraz w zakresie zagrożeń w cyberprzestrzeni, przypomnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także będą prowadzone warsztaty kulinarne i zajęcia artystyczne i zachęcające do dbania o zdrowie i aktywność fizyczną.

Projekt zrealizowany zostanie w cyklu  warsztatów edukacyjno-informacyjno-kulturowych adresowanych do seniorów na terenie Gminy Siedlce.

 

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony