Aktualności

Mazowieckie psy policyjne aktorami w serialu dokumentalnym

Data publikacji 19.06.2020

KRUP, MINOS, NAWOJA oraz JOWINA to policyjne psy patrolowo-tropiące oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków, które razem ze swoimi policyjnymi przewodnikami są bohaterami cyklu programów pn. „Najlepszy pies w Policji”.

Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji we współpracy z Telewizją Crime+Investigation Polsat oraz History Polska realizuje cykl działań mających na celu promocję zawodu policjanta.

Koordynator obszaru kynologii policyjnej Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. asp. Edyta Sułkowska razem z przewodnikami policyjnych psów z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie uczestniczyli w realizacji nagrań kilku odcinków programu. Pokazana została praca przewodników, którą wykonują, a także emocje towarzyszące w codziennej pracy. Plan zdjęciowy był trudny i momentami wyczerpujący dla psów, ale, jak podkreślali realizatorzy, spisały się dzielnie. Zdarzały się powtórki i przymusowe odpoczynki dla czworonogów, ponieważ cała ekipa miała na względzie głównie ich dobro.

Aktorami pierwszoplanowymi byli przewodnicy z psami patrolowo-tropiącymi oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków. Z KMP w Siedlcach - sierż. sztab. Grzegorz Kozłowski, mł. asp. Mariusz Misiak, sierż. sztab. Paweł Majczyna, natomiast z KPP w Ciechanowie - mł. asp. Piotr Bonisławski oraz kandydat na przewodnika sierż. Grzegorz Kowalewski, a także psy służbowe o nazwach: KRUP, MINOS, NAWOJA oraz JOWINA.

Emisja pierwszego odcinka zaplanowana została na 23 czerwca o godz. 22 na kanale HISTORY Polska.

WP KWP

Powrót na górę strony