Aktualności

Siedleckie obchody Święta Policji w 100 rocznicę powstania Policji Państwowej

Data publikacji 09.08.2019

Dzisiaj siedleccy Policji obchodzili swoje święto. W centrum Kultury i Sztuki im. A.Meżeryckiego w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia, wyróżnień dla policjantów , a także nominacji na wyższe stopnie służbowe. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda wraz z duchowieństwem i kapelanem siedleckiej policji ks. Prałatem Kazimierzem Niemirką , Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego , Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik, burmistrz i wójtowie gmin na czele ze starostą siedleckim Karolem Tchórzewskim.

9 sierpnia br  Komenda Miejska  Policji w Siedlcach  zorganizowała uroczyste obchody Święta Policji, które rozpoczęły się się mszą świętą w siedleckiej Katedrze, pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy.  W mszy, zgodnie z ceremoniałem policyjnym, udział wzięli funkcjonariusze policji z Komendantem Miejskim Policji w Siedlcach mł.insp. Andrzejem Dziewulskim na czele . W uroczystości wzięli udział także zaproszeni przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości , służb mundurowych a także zaprzyjaźnionych  służb oraz instytucji.

Następnie dalsza  część  uroczystości odbyła się w  Centrum Kultury i Sztuki im.A.Meżeryckiego w Siedlcach w formie  uroczystej  zbiórki z okazji Święta Policji. Z tej  okazji  mianowanie na wyższe stopnie otrzymało łącznie 84 funkcjonariuszy siedleckiej  komendy. W tym  w korpusie oficerów  2 policjantów,   w korpusie aspirantów 38 policjantów  ,  w korpusie podoficerów 25 policjantów, w korpusie szeregowych 19 policjantów.

 100. Rocznica powołania  Policji państwowej to doskonała okazja  aby  w  szczególny sposób uhonorować osoby, które od lat  są nam życzliwe, stale z nami współpracują. Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł.insp. Andrzej Dziewulski złożył  im szczególne podziękowania za wieloletnią współpracę oraz wręczył  okolicznościowe upominki.

 

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaprezentowany został  film przedstawiający siedlecką policję dawniej i dziś. Następnie wysłuchaliśmy  wspaniałego koncertu Orkiestry Wojskowej w Siedlcach, której towarzyszyli znani soliści. Na zakończenie  zaprosiliśmy gości do obejrzenia  wystawy  poświęconej 100 leciu powstania Policji na terenie miasta i powiatu siedleckiego przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Siedlcach, a także mały poczęstunek.  Wszyscy goście otrzymali  również  broszurę dotycząca powstania i działalności  Policji Państwowej na terenie miasta i powiatu siedleckiego.

Partnerami uroczystości byli: Departament Kultury Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie, IPA Region Siedlce,   Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, firma Frezdrom.  Oprawę  florystyczną oraz  doskonały tort  przygotowały  panie z Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach.

kom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.64 MB)

Powrót na górę strony