Aktualności

Jechał zdecydowanie za szybko - policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków do których dochodzi na polskich drogach. Policjanci z sierpeckiej drogówki w codziennej służbie kontrolują prędkość i dyscyplinują kierowców z „ciężką nogą”. Funkcjonariusze zatrzymali ostatnio kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze!

Policjanci z sierpeckiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w miejscowości Ligowo .

W trakcie jednego z pomiarów okazało się, że 21-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego znacznie przekroczył prędkość. Urządzenie wykazało, że młody kierowca pojazdu marki BMW jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Zatrzymali prawo jazdy, nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych.

Apel sierpeckiej Policji!!!
Po raz kolejny zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę są odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu. Zbyt szybka jazda czy taka „na podwójnym gazie” niesie za sobą szereg zagrożeń nie tylko dla kierowcy, ale również innych uczestników ruchu.

asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony