Aktualności

Pijany kierowca wpadł dzięki interwencji świadków

Dzięki informacji od świadków zatrzymany został 48-latek, który pijany wsiadł za kierownicę Volkswagena. Kiedy wjechał na parking, świadek próbował udaremnić mu dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków . Niestety pijany kierowca miał drugi komplet Policjanci zatrzymali go w ciągu kilku minut. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 48-latek ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i surowe konsekwencje finansowe.

Wczoraj (21.05) wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym , który swoją jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że świadek próbował udaremnić dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu samochodem marki Volkswagen. Niestety kierowca posiadał przy sobie drugi komplet kluczyków od pojazdu, dlatego udało mu się odjechać z miejsca. Policjanci szybko udali się pod wskazany adres interwencji. Już kilka minut od powiadomienia, policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Badanie stanu trzeźwość potwierdziło, że 48-letni mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholi. Wynik na urządzeniu wskazał prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd pijanego kierowcy został zabezpieczony, a on zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Piłeś nie jedź! Stwarzasz zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych!

Brawa należą się świadkom, którzy prawidłowo zareagowali w tej sytuacji. Policja apeluje, aby zawsze podejmować zdecydowane działania, kiedy mamy przypuszczenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że pijany za kierownicą, to zawsze wielkie niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony