Aktualności

Sierpeccy policjanci na Motosercu

Wczoraj (18.05) na terenie naszego miasta odbył się finał akcji „Motoserce - 2024” , podczas którego promowane było krwiodawstwo oraz bezpieczeństwo motocyklistów. Uczestniczyli w niej również policjanci z sierpeckiej komendy w ramach kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu” .

Motocykliści to nie tylko pasjonaci dwóch kółkach, ale przede wszystkim to społeczność, która potrafi okazać wielką solidarność i zaangażowanie w sprawy społeczne. Dowodem na to jest organizowana od wielu lat akcja „Motoserce”. To niezwykła inicjatywa, która łączy dwie ważne sfery — miłość do motocykli i pomoc dla innych. Ideą akcji jest zachęcanie do oddawania krwi. Tym razem „Motoserce” zawitało do naszego miasta.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali mundurowi z sierpeckiej komendy. Spotkanie z motocyklistami było również doskonałą okazją do przekazania im dawki profilaktyki. Stróże prawa mówili o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Rady dotyczyły pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Zainteresowani mogli obejrzeć policyjny radiowóz i motocykle. Dla chętnych pełnoletnich uczestników imprezy mundurowi przygotowali alkogogle, przez które można było zobaczyć świat oczami nietrzeźwego kierowcy. Policjanci najmłodszym rozdawali elementy odblaskowe, nie zabrakło też krótkich pogadanek o bezpieczeństwie na drodze. Każde chętne dziecko mogło skorzystać z symulatora jazdy motorem .

Spotkanie z uczestnikami imprezy było dobrą okazja do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami i opowiadali jaką satysfakcje daje pomaganie drugiemu człowiekowi.

Asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony