Aktualności

Zachowaj ostrożność podczas poruszania się po drogach - unikniesz wypadku

Data publikacji 24.11.2016

Coraz wcześniej zapadający zmrok oraz zmieniające się warunki pogodowe występujące o tej porze roku wymagają zachowania szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach nie tylko przez kierujących pojazdami, ale również przez pieszych i rowerzystów. Niezachowanie szczególnej ostrożności na drodze może prowadzić do groźnych w skutkach wypadków drogowych.

Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w środę 23 listopada 2016 roku w miejscowości Lelice. Dyżurny sierpeckiej komendy po godzinie 18.00 otrzymał wówczas informację o potrąceniu rowerzystki. Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący seatem toledo wyjeżdżając z terenu stacji paliw na drogę wojewódzką 560 zderzył się z jadącą po drodze publicznej rowerzystką . W wyniku zderzenia z samochodem 68-letnia kobieta kierująca rowerem doznała obrażeń ciała i została przewieziona przez karetkę pogotowia do płockiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze 33-letni kierowca seata był trzeźwy.

Podobny charakter miało zdarzenie drogowe w ubiegłym tygodniu  (15.11.2016) w godzinach wieczornych na ulicy Kilińskiego w Sierpcu, gdzie doszło do zderzenia samochodu z osobą pieszą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas opadów śniegu kierująca samochodem opel astra wyjeżdżając z parkingu na jezdnią potrąciła pieszą poruszającą się chodnikiem. Wskutek zderzenia ranna została 58-letnia piesza i z obrażeniami nogi przewieziona została do płockiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze 61-letnia kierująca samochodem była trzeźwa.
Bliższe okoliczności obydwu zdarzeń będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w ramach prowadzonych postępowań.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozważną i zgodną z przepisami ruchu drogowego jazdę po drogach publicznych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Powrót na górę strony