Aktualności

Podsumowanie działań „listopadowy weekend” w powiecie sierpeckim

Data publikacji 14.11.2016

Za nami kolejny długi weekend. Policjanci na drogach powiatu sierpeckiego zatrzymali 6 kierujących pojazdami silnikowymi pod wpływem alkoholu. Podczas czterodniowych działań na drogach powiatu sierpeckiego odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba oraz 7 kolizji drogowych.

Do jedynego wypadku drogowego, który miał miejsce na krajowej „dziesiątce” w Grąbcu doszło przed godziną 23.00 w sobotę 12 listopada. Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia  ustalili, że  kierujący citroenem berlingo  na prostym odcinku drogi wskutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjeżdżając do rowu uderzył w przepust wodny. Jak się okazało 23-letni kierowca był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na doznane podczas zdarzenia obrażenia ciała został przewieziony karetką pogotowia do sierpeckiego szpitala. Przewożona samochodem dwójka pasażerów ze zdarzenia wyszła na szczęście bez większych obrażeń.

Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, natomiast po powrocie ze szpitala będzie musiał wyjaśnić policjantom przyczyny naruszenia przepisów prawa.

Powrót na górę strony