Aktualności

Porzucił samochód po zdarzeniu drogowym.

Data publikacji 02.11.2016

Spowodował zdarzenie drogowe, pozostawił nieoświetlony samochód na drodze i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W niedzielę 30 października 2016 roku po godzinie 1.00 dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu telefonicznie poinformował przejeżdżający kierowca , że w Rydzewie na moście stoi rozbity samochód i stwarza zagrożenia dla innych pojazdów. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia potwierdzili ten fakt, na moście na rzece Skrwa w miejscowości Rydzewo stał nieoświetlony uszkodzony samochód audi, a przy pojeździe nie było żadnych osób. Ze śladów wynikało, że kierujący audi  na łuku drogi  w prawo stracił panowanie nad kierowanym samochodem, zjechał na lewy pas ruchu gdzie uderzył w barierkę ochronną, odbił się od niej  i uderzył w barierkę znajdująca się po prawej stronie drogi, po czym opuścił uszkodzony pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia pozostawiając nieoświetlony samochód stojący częściowo na pasie ruchu.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 30-letni mieszkaniec Płońska. Młody mężczyzna w dniu 31 października usłyszał zarzut nie tylko spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu. W kwestii orzeczenia sądowego zakazu kierowania pojazdami będzie wypowiadał się sąd.

Powrót na górę strony