Aktualności

Wypadkowy czwartek na drogach powiatu

Data publikacji 25.10.2016

W czwartek 20 października 2016 roku na terenie powiatu sierpeckiego doszło do dwóch wypadków drogowych. W jednym z nich kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu zdarzenia, podczas drugiego zdarzenia klika godzin później ranna została osoba piesza. Bliższe okoliczności zdarzeń będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w ramach prowadzonych postępowań.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 13.00 na drodze wojewódzkiej nr 560 w Bliźnie, gdzie zderzył się samochód osobowy z ciężarówką. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi kierujący samochodem osobowym volvo jadący w kierunku Sierpca z bliżej nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka ciężarowym mercedesem z lawetą. Z wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 61-letni kierowca volvo. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego kierowcy mercedesa, który w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń, wykazało, że był trzeźwy.

Również w czwartek po godzinie 17.00 do wypadku drogowego doszło na ulicy Piastowskiej w Sierpcu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fiatem punto na oznakowanym przejściu dla pieszych zderzyła się z pieszą przekraczającą jezdnię ze strony lewej na prawą. Ranna w wyniku zderzenia z autem 54-letnia piesza została przetransportowana do płockiego szpitala. Zarówno 46-letnia kierująca samochodem, jak i 54-letnia piesza, były trzeźwe.

Bliższe okoliczności obydwu zdarzeń będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w ramach prowadzonych postępowań.

Powrót na górę strony