Aktualności

Kolejne warsztaty w ramach kampanii „świadomy-czujny- bezpieczny”

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wziął udział w spotkaniu Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas spotkania policjant przeprowadził warsztaty na temat nowych metod działania oszustów.

Dzielnicowy z sierpeckiej komendy, sierżant Piotr Szlendak wziął udział w spotkaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Żochowie w ramach kampanii „Świadomy-czujny-bezpieczny”. Podczas prelekcji policjant omówił nowe metody działania oszustów, a także przekazał cenne wskazówki, jak nie dać się oszukać i na co zwrócić uwagę robiąc zakupy w sieci. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy i uzyskania odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania.

Wszyscy otrzymali ulotki informacyjne zawierające najważniejsze wskazówki, jak postępować, aby nasze oszczędności były bezpieczne.

Nie zabrakło również porad z zakresu ruchu drogowego. Dzielnicowy przypomniał podstawowe przepisy dotyczące pieszych, rowerzystów oraz kierujących pojazdami.

Na zakończenie spotkania mundurowy zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób można nawiązać kontakt z Policją.

Asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony