Aktualności

Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami podstawówki w Łukomiu

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Rościszewa sierż. sztab. Paweł Burcz spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Łukomiu w związku z trwającym Mazowieckim Tygodniem Bezpieczeństwa. Tematem warsztatów profilaktycznych było szeroko rozumiane bezpieczeństwo najmłodszych.

W czwartek (18.05) dzielnicowy z Posterunku Policji w Rościszewa objaśniał najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej w Łukomiu, zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Warto wpajać dobre nawyki już od dziecka, gdyż będzie miało to wpływ na przyszłych dorosłych uczestników ruchu drogowego. 

Spotkanie odbyło się w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom dlaczego, tak ważna jest jazda w foteliku, noszenie odblasków oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Przybliżył dzieciom tematykę związaną z bezpieczeństwem na drodze.

Uczniowie usłyszeli też kilka słów, jak właściwie zachowywać się podczas pobytu w szkole oraz w trakcie zabawy. Dzielnicowy przestrzegał również przed osobami obcymi oraz informował o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej.

Oczywiście nie zabrakło przypomnienia o konieczności korzystania z numeru alarmowego 112 tylko w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia.

Mazowiecki  Tydzień Bezpieczeństwa trwa od 15 do 21 maja bieżącego roku.

Asp. Katarzyna Krukowska  

Powrót na górę strony