Aktualności

Przedwakacyjne spotkanie policjantów z dziećmi w Bledzewie

W poniedziałek 19 czerwca w godzinach przedpołudniowych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Bledzewie. Oprócz uroczystego wręczenia kart rowerowych nowym uczestnikom ruchu drogowego policjanci przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem i pieszo oraz o bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

 Spotkanie policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Bledzewie rozpoczęło się  od przypomnienia najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Funkcjonariusze przypomnieli, że jedynie kąpieliska strzeżone przez ratowników wodnych zapewniają bezpieczeństwo osobom wypoczywającym nad wodą, a osoby korzystające z takich kąpielisk powinny stosować się do poleceń ratowników oraz regulaminu kąpieliska. Policjanci przestrzegali młodych ludzi przed niebezpiecznymi zachowaniami nad wodą, które mogą narazić innych na niebezpieczeństwo. Przypomnieli również, że kąpiele w miejscach zabronionych oraz skoki do wody na tzw „główkę” niosą ze sobą ryzyko nie tylko trwałego kalectwa, ale również ryzyko utonięcia i takich zachowań należy unikać.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenia kart rowerowych nowym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdobyli je wcześniej zaliczając pozytywnie egzamin teoretyczny w oparciu o przepisy kodeksu drogowego  oraz egzamin praktyczny  z techniki jazdy jednośladem. Oprócz gratulacji przedstawiciele sierpeckiej komendy Policji w prelekcji skierowanej do wszystkich uczniów zwrócił uwagę na zasady bezpiecznego podróżowania samochodem i rowerem, prawidłowe wykonywanie manewrów rowerem oraz jego prawidłowe wyposażenie. Mundurowi zachęcali  do codziennego używania akcesoriów  poprawiających bezpieczeństwo własne rowerzysty i pieszego, szczególnie elementów odblaskowych przydatnych w warunkach ograniczonej widoczności.

Mamy nadzieję, że przekazana wiedza poparta licznymi przykładami będzie przestrogą dla młodego pokolenia i wpłynie na ich dalsze i świadome zagrożeń życie.

Powrót na górę strony