Aktualności

Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend -Boże Ciało 2017” oraz „Pasy” w powiecie sierpeckim

Długi czerwcowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących i wypoczywających czuwało więcej niż zwykle policjantów. Od środy do niedzieli na terenie powiatu sierpeckiego doszło do 3 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Funkcjonariusze podczas działań zatrzymali 6 kierujących pod wpływem alkoholu.

Podczas minionego długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci z sierpeckiej drogówki wspierani funkcjonariuszami prewencji. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i z dozwoloną prędkością, kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Podczas pięciodniowych działań -od środy do niedzieli – na terenie powiatu sierpeckiego doszło do 3 wypadków drogowych, w wyniku których rannych zostało 5 osób. Funkcjonariusze podczas działań zatrzymali 6 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym dwóch kierujących pojazdami mechanicznymi i 4 rowerzystów.

Ponadto w niedzielę  18 czerwca sierpecka drogówka włączyła się w ogólnokrajowe działania „Pasy”, gdzie mundurowi kontrolowali czy kierujący i pasażerowie korzystają z obowiązku jazdy przy zapiętych pasach bezpieczeństwa. Podczas całodniowych działań ujawnili 10 naruszeń niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz 5 naruszeń  związanych z niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa przez przewożonych samochodami pasażerów.

Powrót na górę strony