Aktualności

"Przed wyjazdem na wakacje sprawdź swój samochód i oznakuj rower""- wspólne działania Policji i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Skrawmet.

Ponad 30 kierowców wzięło udział w bezpłatnych kontrolach stanu technicznego samochodów, jakie w niedzielę 18 czerwca 2017 roku zorganizowała dla mieszkańców Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów „Skrawmet” w Sierpcu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Sierpcu. Działania miały na celu wykrycie wadliwie działających układów pojazdu wpływających na bezpieczeństwo podróżujących, a tym samym podlegających naprawie lub wymianie. Przeprowadzone wspólne działania stanowiły jednocześnie przygotowanie pojazdów do bezpiecznych wyjazdów na wakacje.

Wspólne działania sierpeckiej Policji i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Skrawmet organizowane od kilku lat  - dwukrotnie w ciągu roku- zyskują coraz większe uznanie wśród kierujących zainteresowanych poprawą własnego bezpieczeństwa podczas podróżowania. Wzorem ubiegłych lat w niedzielę 18 czerwca 2017 roku organizatorzy przygotowali dla mieszkańców  powiatu sierpeckiego bezpłatne kontrole stanu technicznego użytkowanych pojazdów. 

Podczas trwających czterogodzinnych  badań pracownicy stacji kontroli pojazdów Skrawmet od momentu otwarcia  bezpłatnie sprawdzali i analizowali stan techniczny pojazdów, głównie układu hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia wraz z amortyzatorami oraz oświetlenie wskazując nieprawidłowości w działaniu i zalecając niezwłoczną naprawę lub wymianę  wadliwych elementów. W bezpłatnych kontrolach stanu technicznego wzięło udział ponad 30 kierujących.

Równocześnie osoby posiadające jednoślady mogły nie tylko oznakować swój ulubiony rower, ale również uzyskać informacje, jak należy zabezpieczyć się przed jego kradzieżą.

Przeprowadzana akcja była również okazją do przypomnienia kierującym w ramach prowadzonych działań pod nazwą „Łapki na kierownicy”, że korzystanie w trakcie jazdy z telefonu komórkowego trzymanego  w ręku może doprowadzić do tragicznych  w skutkach zdarzeń drogowych.

Obecność kilkudziesięciu kierujących na badaniach stanu technicznego pojazdów świadczy o coraz wyższej świadomości społeczeństwa, że sprawny samochód to bezpieczny samochód. Wyrażamy nadzieję, że działania pomogą w przygotowaniu pojazdów do bezpiecznego korzystania  podczas zbliżających się wakacyjnych wyjazdów.

Powrót na górę strony