Aktualności

Zgłoszenie o przekroczeniu prędkości na KMZB potwierdzone - kierujący stracił prawo jazdy a na jego konto trafiło 32 punkty karne

Policjanci z sierpeckiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających ulicą Wojska Polskiego. Zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy zostały zauważone przez mieszkańców, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszali je mundurowym. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy w piątek poniósł 20-letni mężczyzna, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 23 km/h, nie zatrzymał się do kontroli i na parkingu potrącił rowerzystę. Kierujący już utracił prawo jazdy, za popełnione przewinienia odpowie przed sądem, a na jego konto trafiło 32 punkty karne

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa obywatele mogą zgłaszać wszelkie niepokojące ich zjawiska, które następnie policjanci są zobowiązani weryfikować. Jeśli zgłoszenie jest w zakresie kompetencji stróżów prawa, mają oni obowiązek przedsięwziąć czynności, aby je usunąć albo zminimalizować.

Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego w Sierpcu właśnie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazali mundurowym informację o tym, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko, przez co narażają innych uczestników na niebezpieczeństwo. Zgłoszenie takie zostało potwierdzone przez policjantów z drogówki, którzy sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się tą ulicą. Mundurowi namierzyli audi, której kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Ponadto 20-letni mężczyzna na podawany przez policjanta sygnał nie zatrzymał się w wyznaczonym miejscu tylko odjechał kilkadziesiąt metrów dalej. Policjanci niezwłocznie udali się za kierującym audi. Ponadto niezdyscyplinowany 20-letni mężczyzna wjeżdżając na pobliski  parking, potrącił jadącego nim rowerzystę.

Już po chwili na miejscu pojawili się policjanci. Mundurowi zastali kierowcę w samochodzie, który tłumaczył się że wiedział iż przekroczył prędkość i obawiając się konsekwencji, nie zatrzymał się we wskazanym przez policjanta miejscu. Teraz za popełnione wykroczenia w tym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, odpowie przed sądem. Na szczęcie rowerzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca audi był trzeźwy.

Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy, a na jego kontro trafiło 32 punkty karne.

 

Asp. Katarzyna Krukowska

 

Powrót na górę strony