Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO

Sierpecka drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się czy piesi i rowerzyści nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Piesi oraz cykliści to grupa uczestników ruchu drogowego szczególnie narażona na obrażenia powstałe w skutek zdarzeń  drogowych, dlatego też cyklicznie policjanci sierpeckiej komendy Policji prowadzą działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas wczorajszej całodniowej akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie się kierujących wobec pieszych m.in. w rejonach przejść dla pieszych. Zgodne z obowiązującymi przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czy samo korzystanie z przejść dla pieszych. Bardzo ważnym elemetem działań było korzystanie z elementów odblaskowych po zmierzchu.

Bilans wczorajszych działań to 13 ujawnionych wykroczeń przekroczenia prędkości popełnionych przez kierowców, w rejonie przejść dla pieszych . Piesi tego dnia również popełniali wykroczenia, których policjanci ujawnili ogółem 6. Do najczęstszych należało przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ogółem sierpecka drogówka podczas wczorajszych działań zastosowała 26 sankcji karnych w związku z wykroczeniami w ruchu drogowym.

Na szczęście  mimo wielu niewłaściwych zachowań w dniu wczorajszym zarówno ze strony kierujących i pieszych na terenie powiatu sierpeckiego nie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że o własne bezpieczeństwo w głównej mierze powinniśmy dbać sami, stosując się do obowiązujących przepisów. Do pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych.

st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki

Powrót na górę strony