Aktualności

POGADANKA Z UCZNIAMI O HEJCIE I ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ NIELETNICH

Policjant z Wydziału Prewencji spotkał się z najstarszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Bożewie, aby porozmawiać z nimi o cyberprzemocy i przybliżyć kwestie odpowiedzialności karnej nieletnich.

Wczoraj policjant zajmujący się profilaktyką społeczna w Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu, spotkał się z uczniami klas 5-8 Szkoły Podstawowej w Bożewie. Tematem spotkania były hejt i odpowiedzialność karna nieletnich.

Funkcjonariusz wyjaśnił jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Przypomniał nastolatkom kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Omówił też skutki jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w Internecie oraz przypomniał, że nikt nie jest w sieci anonimowy.

Podczas spotkania poruszono także tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Uczniowie usłyszeli  jakie są przejawy demoralizacji, co to jest czyn karalny, a także co grozi niepełnoletniej osobie za złamanie prawa.

Młodzież była zainteresowana przedstawioną tematyką i zadawała policjantowi szereg pytań. Część z nich dotyczyła też specyfiki policyjnej służby, dlatego mundurowi, korzystając z okazji, przybliżyli nastolatkom tajniki pracy policjantów.

 

Asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony