Aktualności

„Osoba bezdomna wymagająca pomocy” – „kliknij" na KMZB, by uchronić przed wychłodzeniem

Temperatury w nocy coraz częściej pokazują ujemne wartości i pierwszy śnieg tej zimy już za nami. Na niekorzystne dla organizmu warunki szczególnie narażone są osoby zagrożone bezdomnością . Reagujmy ,nie bądźmy obojętni na losy drugiego człowieka , nasza interwencja może komuś uratować życie . Przypominamy, że problem można zgłosić także w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, klikając w zakładkę „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

Pierwsze przymrozki i minusowe temperatury już za nami. Na niekorzystne dla organizmu warunki szczególnie narażone są osoby zagrożone bezdomnością, dlatego policjanci, jak co roku prowadzą działania prewencyjne sprawdzając potencjalne miejsca przebywania tych osób. Zaglądają do pustostanów, niezamykanych piwnic, czy na tereny ogródków działkowych. Są jednak inne miejsca, o których mogą wiedzieć mieszkańcy powiatu.

Pilne przypadki możemy zgłaszać dyżurnemu sierpeckiej policji na numer: 47 705 42 00. Warto skorzystać także z zakładki „Osoba bezdomna wymagająca pomocy” w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy niewiele czasu, aby doszło do wyziębienia organizmu lub zamarznięcia. Bardziej narażone są także osoby będące pod działaniem alkoholu, które po jego wypiciu mają złudne poczucie rozgrzania, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na osoby, które przebywają w miejscach publicznych w stanie upojenia alkoholowego.

Nie bądźmy obojętni, nasza reakcja może uratować komuś życie!

 

asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony