Aktualności

Dzieci apelowały- Kierowco! Nie polujemy na zebrach

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w happeningach zorganizowanych przy przejściach dla pieszych

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci z sierpeckiej komendy realizują  kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.

W realizację kampanii oprócz policji zaangażowały się także placówki oświatowe z powiatu sierpeckiego. W zeszłym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Bledzewie odwiedziły siedzibę sierpeckiej komendy. Była to doskonała okazja aby dzieci za pomocą plakatów zaapelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę zbliżając się do przejścia dla pieszych.

Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonie przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu B&N czyli B – jak bezpieczny, N- jak niechroniony.

asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony