Aktualności

Już w środę 31 maja działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".

W najbliższą środę 31 maja mazowieccy policjanci, w tym policjanci sierpeckiej komendy przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne - Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. W czasie ich trwania mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądać się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

W roku 2016 na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 2395 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 351 osób, a obrażeń ciała doznało 2882 osoby. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli uczestnikami 43 % wypadków drogowych, a ofiary śmiertelne wśród tej grupy uczestników ruchu drogowego stanowiły 47 % ogółu osób, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych.

Pomimo ciągłej poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy dodać, że ryzyko utraty życia na naszych drogach jest dwukrotnie większe niż średnia europejska w tym względzie. Dlatego w dniu 31 maja na terenie garnizonu mazowieckiego Policji zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy.

Powrót na górę strony