Aktualności

Rajd rowerowy w asyście policyjnych motocykli.

W niedzielne popołudnie 14 maja sierpeccy policjanci uczestniczyli w zabezpieczeniu rajdu rowerowego zorganizowanego przez członków klubu rowerowego VELO po terenie miasta i gminy Sierpc. Było to kolejne spotkanie z miłośnikami jednośladów doskonale wpisujące się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”, w ramach której na terenie województwa mazowieckiego prowadzone są działania pod nazwą „ Mój rower – moje życie”.

Organizatorem majowego rajdu rowerowego po terenie miasta Sierpca, a następnie gminy Sierpc był klub rowerowy VELO z Sierpca. W samo południe uczestnicy rajdu wśród których nie zabrakło dzieci, zebrali się na placu przy sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki. Przed wyjazdem sierpeccy policjanci drogówki przypomnieli uczestnikom majowej rodzinnej wyprawy o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem oraz pieszo, szczególnie na ruchliwych drogach, po czym asystując na policyjnych motocyklach  przeprowadzili rowerzystów przez ruchliwe ulice miasta pozwalając im na korzystanie z uroków słonecznego niedzielnego popołudnia. Podczas rowerowej wyprawy okazało się, że jej uczestnicy nie tylko bardzo dobrze znają przepisy drogowe, ale i potrafią je stosować w praktyce.

Było to kolejne spotkanie z miłośnikami jednośladów doskonale wpisujące się w ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”, w ramach której na terenie województwa mazowieckiego prowadzone są działania pod nazwą „ Mój rower – moje życie”.

  • Rajd rowerowy
  • Rajd rowerowy
  • Rajd rowerowy
  • Rajd rowerowy
Powrót na górę strony