Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo” w powiecie sierpeckim

W miniony weekend (22-23 kwietnia) policjanci z sierpeckiej drogówki wspomagani funkcjonariuszami prewencji wzięli udział w rozpoczęciu ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”, zainaugurowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach jej inauguracji funkcjonariusze przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Mój rower-moje życie” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.

Policjanci w trakcie dwudniowych działań promowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem, przypominali o prawidłowym wyposażeniu roweru poruszającego się po drogach publicznych, a także zachęcali do używania kasków rowerowych i elementów odblaskowych jako istotnych elementów poprawiających bezpieczeństwo i widoczność na drodze. Podczas kontroli funkcjonariusze rozdawali rowerowe zestawy odblaskowe, jak również zachęcali do oznakowania roweru, które umożliwia identyfikację roweru  w przypadku jego kradzieży.

Nie były to jedyne działania związane z bezpieczeństwem  osób poruszających się na jednośladach, bowiem w tygodniu poprzedzającym kampanię dzielnicowy spotkał się z motocyklistami klubu motocyklowego "Szlif FG Sierpc" , przypominając członkom klubu o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa w rozpoczynajacym się sezonie motocyklowym.

  • Kręci mnie bezpieczeństwo
  • Kręci mnie bezpieczeństwo
  • Kręci mnie bezpieczeństwo
Powrót na górę strony