Aktualności

Paliwowa szajka rozbita

Na początku ubiegłego tygodnia sierpeccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o dokonywanie kradzieży i kradzieży z włamaniem paliwa z pomieszczeń gospodarczych oraz ze zbiorników samochodów ciężarowych zaparkowanych na stacjach paliw umiejscowionych na terenie powiatu sierpeckiego. Mężczyźni w wieku 20-26 lat w połowie ubiegłego tygodnia usłyszeli zarzuty współdziałania przy kradzieży z włamaniem paliwa z samochodu ciężarowego na terenie gminy Szczutowo. Czynności trwają.

W drugiej połowie 2016 roku oraz z początkiem 2017 roku do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zaczęły zgłaszać się osoby informujące o kradzieżach paliwa zarówno z pomieszczeń gospodarczych, jak również samochodów ciężarowych zaparkowanych na stacjach paliw na terenie powiatu sierpeckiego. Według zgłoszeń łupem rabusiów każdorazowo padały setki litrów paliwa. Policjanci przyjmowali zgłoszenia i podczas wykonywanych czynności skrupulatnie zabezpieczali ślady pozostawione na miejscu zdarzenia przez sprawców celem jak najszybszego i skutecznego wykrycia rabusiów i udowodnienia im udziału w przestępczym procederze. Na trop rabusiów sierpeccy kryminalni wpadli w marcu bieżącego roku. Już 13 marca funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie powyższych przestępstw, a dzień później kolejne dwie osoby mogące mieć związek z przestępstwem. Zgromadzone w trakcie podejmowanych czynności ślady pozwoliły na przedstawienie czterem zatrzymanym mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego zaparkowanego na stacji paliw na terenie gminy Szczutowo i zabór kilkuset litrów paliwa.

Jak się okazało nie było to jednostkowe działanie mężczyzn, a wymienieni działając w różnych składach dokonali wielu innych kradzieży i kradzieży z włamaniem nie tylko na terenie powiatu sierpeckiego, ale również na terenie powiatu rypińskiego. Do czasu wyjaśnienia mężczyźni decyzją prokuratora będą musieli stawiać się na policyjny dozór. Czynności w sprawie trwają i nie wykluczone, że zakres zarzutów u mężczyzn powiększy się o kolejne.

Powrót na górę strony