Aktualności

Nie stwarzajmy szans złodziejom i włamywaczom.

Z uwagi na występujące w ostatnim czasie przypadki włamań i kradzieży na terenie powiatu sierpeckiego, Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu apelujemy do mieszkańców powiatu sierpeckiego o staranne zabezpieczenie swojego mienia oraz przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa.

Zdecydowana większość potencjalnych sprawców kradzieży i włamań daje się odstraszyć dzięki całkiem prostym działaniom. Aby należycie zabezpieczyć swoje mienie  przed kradzieżą, włamaniem lub uszkodzeniem nie potrzeba wiele. Wystarczy zastosować się do kilku prostych rad.
Przede wszystkim:

  • Pamiętajcie Państwo o przekręcaniu klucza w zamku, gdy przebywacie Państwo w mieszkaniu, jak również zamykania drzwi na klucz, gdy „tylko na chwilę” wychodzicie na podwórko, do sklepu czy idziecie sprawdzić skrzynkę na listy.
  • Wartościowe rzeczy (zmagazynowany olej napędowy, maszyny rolnicze i urządzenia mechaniczne, elektronarzędzia, przedmioty codziennego użytku) przechowujcie Państwo w pomieszczeniach gospodarczych i starajcie się starannie zabezpieczać je przed dostępem osób postronnych zamykając na klucz lub kłódkę.
  • Złodziej przychodzi nocą i unika miejsc oświetlonych- jeżeli pozostawicie zapalone na podwórku światło lub zamontujecie załączane oświetlenie na tzw czujkę złodziej będzie miał utrudnione poruszanie się po Twojej posesji.
  • Bądźcie czujnymi obserwatorami, zwracajcie uwagę na szczekanie psa, hałasy dochodzące z podwórka, nieznane Wam osoby i pojazdy często przejeżdżające lub stojące w pobliżu Waszego gospodarstwa (mogą robić rozpoznanie przed kradzieżą). Starajcie się zapamiętać twarze, sylwetki i ubiór osób oraz zanotować markę, kolor i numer rejestracyjny samochodu. Informujcie o tym Policję.
  • Nawiążcie kontakt z Waszymi sąsiadami, ustalcie zasady wzajemnego ostrzegania i ochrony przed złodziejem, zwracajcie wzajemnie uwagę na Wasze mieszkania i dobytek.
  • Jeżeli zostałeś okradziony-niczego nie dotykaj i nie przestawiaj przed przyjazdem Policji.
  • Jeżeli jesteś świadkiem kradzieży lub włamania-nie wahaj się poinformuj o tym Komendę Powiatową Policji w Sierpcu dzwoniąc pod nr tel. (024) 275 92 00 lub najbliższą jednostkę Policji dzwoniąc pod numeru alarmowe 997 lub 112. Pomagając w zatrzymaniu sprawcy kradzieży lub włamywacza zapobiegasz dalszym kradzieżom, a może również okradzeniu Ciebie.
  • Jeżeli posiadacie informacje, które pomogą schwytać sprawców kradzieży i włamań poinformujcie o tym Policję. Przekazując nam informację masz prawo zachować anonimowość. Każda informacja jest dla nas cenna.
Powrót na górę strony