Aktualności

Włącz sie do akcji "SpoKREWnieni służbą" w dniu 7 marca 2017 roku

7 marca marca funkcjonariusze sierpeckiej Policji i Straży Pożarnej wezmą udział w akcji pod hasłem „ spoKREWnieni służbą” i oddadzą krew. Zbiórka krwi odbędzie się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do udziału w zbiórce zachęcamy także mieszkańców naszego powiatu.

Krew niejednokrotnie ratuje ludzkie życie o czym bardzo dobrze wiedzą funkcjonariusze służb ratunkowych.  Mundurowi połączą swoje siły 7 marca w godzinach 9.00-13.00 i wspólnie honorowo oddadzą krew. Zbiórka odbędzie się przy Miejskim Klubie Sportowym Kasztelan na ulicy Świętokrzyskiej 26 w Sierpcu, gdzie będzie czekał autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie ze specjalistycznym wyposażeniem pozwalającym na przeprowadzenie zbiórki krwi.

Zbiórka krwi pomoże Regionalnym Stacjom Krwiodawstwa w uzupełnieniu niedoborów tego najcenniejszego daru przeznaczonego często dla ratowania życia ofiar wypadków. W ten sposób funkcjonariusze będą mogli ponownie udowodnić, że zależy im na uratowaniu ludzkiego życia w każdy możliwy sposób.

Do udziału w zbiórce zachęcamy także mieszkańców naszego powiatu. Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dawcy. Oddając krew można pomóc innym i sobie.
Aby oddać krew, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości, a przed przyjściem zjeść lekki posiłek.

Powrót na górę strony