Aktualności

Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia i Nowego 2017 Roku

Jak każdego roku w okresie przedświątecznym, jak również w okresie świąteczno-noworocznym na terenie naszego miasta i całego powiatu sierpeckiego będzie panował wzmożony ruch pieszych i samochodów. Robiąc w pośpiechu zakupy, w miejscach o dużym skupisku ludzi, pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa i czujności, aby nie stać się ofiarą kradzieży. Poruszając się w mieście oraz poza nim stosujmy się do elementarnych obowiązujących przepisów ruchu drogowego, aby uniknąć przykrych zdarzeń drogowych.

             Chcąc zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny w wymienionym okresie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w dniach 23 grudnia 2016 roku- 8 stycznia 2017 roku będą prowadzić działania pod nazwą „Bezpieczne Święta” obejmujące okres Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego 2017 Roku oraz Święta Trzech Króli. W ramach tych działań policjanci częściej niż zwykle patrolować będą między innymi okolice placówek handlowych, targowiska miejskiego i kościołów, gdzie trwać będą nabożeństwa. Policjanci będą również patrolować drogi leśne pod kątem kradzieży choinek i stroiszu oraz kontrolować osoby oferujące do sprzedaży ryby, choinki  i stroisz pod kątem legalności oferowanego do sprzedaży towaru.
            Pamiętajmy, że duże skupisko ludzi, np. na targowisku miejskim- to pokusa dla złodziei dlatego nie noście Państwo z sobą w torebkach znacznych ilości pieniędzy. Gdy przed jakimś stoiskiem zacznie robić się tłok- to może  być celowe działanie kieszonkowców. Nie zostawiajcie na siedzeniach w zaparkowanych samochodach zakupów oraz innych cennych przedmiotów- to również pokusa dla złodzieja.

Robiąc w pośpiechu zakupy nie zawsze przestrzegamy elementarnych zasad poruszania się, co jest główną przyczyną wzrostu w tym okresie zdarzeń drogowych.  Dlatego też apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby przestrzegali obowiązujące przepisy: nie przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, nie przekraczali dozwolonej prędkości jazdy oraz zachowali odrobinę uprzejmości w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy również o tym, że na drogach mogą pojawić się osoby starsze, którym należy się wyrozumiałość i szacunek.
            Wyjeżdżając na święta swoje mieszkanie pozostawcie pod opieką sąsiada-czujnego sąsiada.
            Jadąc w daleką podróż należy być wypoczętym i nie odkładać wyjazdu oraz powrotu na ostatnią chwilę. Pamiętajcie również, żeby stosować się do ograniczeń prędkości, siadając za kierownicą być trzeźwym i zapiąć pasy bezpieczeństwa, które w naszej opinii nie jednemu uczestnikowi wypadku uratowały życie. W trakcie podróży co pewien okres czasu należy zatrzymać się i odpocząć. W dniach 23-26 grudnia 2016 roku nad  Państwa bezpieczeństwem podczas podróży na głównych szlakach komunikacyjnych czuwać będą policjanci ruchu drogowego w ramach prowadzonych działań "Boże Narodzenie".
           Mamy nadzieję, że nasze działania przy znacznej pomocy ze strony wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu przyczynią się do tego, iż nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowego 2017 Roku będą wesołe, spokojne i bezpieczne czego Państwu i sobie życzymy.

Powrót na górę strony