Aktualności

Uprawiał konopie indyjskie, sam zgłosił to Policji

Kilka dni temu sierpeccy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który zgłosił zniszczenie … własnej uprawy sadzonek konopii indyjskich. Mężczyzna sam hodował i dbał o rośliny. Teraz za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii będzie odpowiadał przed sądem.

Kilka dni temu dyżurny sierpeckiej komendy Policji otrzymał informacje z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na terenie gminy Zawidz na jednej z posesji znajduje się marihuana. O tym fakcie poinformował mieszkający tam mężczyzna. Gdy policjanci dotarli  na miejsce, w rozmowie ze zgłaszającym ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że 26-letni mężczyzna miał pretensje do swojej matki, że zniszczyła mu uprawę konopii. Kobieta wyrwała rośliny z donicy i wyrzuciła je na kompost. To skłoniło mężczyznę do powiadomienia policji.

W trakcie interwencji policjanci na kompoście znaleźli fragmenty łodyg, liści i zawiązków kwiatów konopii. Jak się okazało mężczyzna uprawiał sadzonki konopii w specjalnie przygotowanej do tego szafie w pomieszczeniu gospodarczym. 26-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, a połamane rośliny zostały zabezpieczone. Badanie potwierdziło, że rośliny są konopiami indyjskimi. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 26-latek usłyszał zarzut uprawiania konopii, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony