Aktualności

Dealer w rękach sierpeckich policjantów

W piątek 16 grudnia 2016 roku sierpeccy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę posiadającego mefedron zabroniony przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W toku podjętych czynności i zgromadzonych w sprawie dowodów mężczyźnie przedstawiono zarzut udzielania środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją prokuratury mężczyzna będzie musiał również stawiać się na policyjny dozór.

W piątek 16 grudnia w godzinach wieczornych sierpeccy policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego oplem tigrą podejrzewając że mogą nim być przewożone środki odurzające. Gdy na ulicy Głowackiego w Sierpcu  zatrzymali do kontroli drogowej powyższy pojazd, mężczyzna poruszający się samochodem zaskoczony podjętą kontrolą w pośpiechu odrzucił  pod swój samochód pakunek. Nie umknęło to jednak uwadze policjantów. Wyrzucony pakunek okazał się torebką strunową z zawartości kryształków. Wewnątrz samochodu policjanci znaleźli jeszcze elektroniczną wagę oraz torebki strunowe. Funkcjonariusze podejrzewając, że zawarta w torebce strunowej substancja jest mefedronem zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, a podejrzany pakunek zabezpieczyli do badań. Jak się okazało nie były to jedyne środki zabronione prawem, gdyż podczas przeszukania w bieliźnie osobistej mężczyzna miał ukryty drugi taki sam pakunek z kryształkami.

Przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia kryminalnych - badana substancja okazało się być mefedronem w wadze ponad 20 gram brutto. W trakcie realizowanych czynności  policjanci zabrali dowody pozwalające na przedstawienie 24-letniemu mężczyźnie zarzutu udzielania środków odurzających  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sierpeckiej Prokuratury Rejonowej mężczyzna przez najbliższy okres będzie musiał dodatkowo stawiać się na policyjny dozór.

Powrót na górę strony