Aktualności

Odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu

W piątek 2 marca 2018 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu przy ulicy Kilińskiego 24C odbyła się odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł.insp. Mirosława Jedynaka, będąca podsumowaniem realizacji ustawowych zadań sierpeckiej Policji w 2017 roku.

W odprawie oprócz kadry kierowniczej sierpeckiej komendy wzięli również udział zaproszeni goście: Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Wójtowie Dariusz Kalkowski, Jan Sugajski, Dariusz Franczak, Krzysztof Korpoliński, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Sierpcu Małgorzata Orkwiszewska, Kapelan sierpeckich policjantów ksiądz proboszcz Krzysztof Zakrzewski oraz przedstawiciele urzędu Miasta Sierpca i Urzędu Gminy w Mochowie.

Rozpoczynając odprawę służbową  Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu mł.insp. Mariusz Kryszkowski powitał przybyłych gości i policjantów, po czym Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł.insp. Mirosław Jedynak wyróżnił listem gratulacyjnym zwycięzcę konkursu na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2017 w powiecie sierpeckim sierż.szt. Pawła Kobuszewskiego.

Kontynuując odprawę służbową Komendant  Powiatowy Policji w Sierpcu mł.insp. Mariusz Kryszkowski podziękował przedstawicielom samorządów i prokuratury za dobrą współpracę i wspólny wysiłek podjęty na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu sierpeckiego. Podkreślił, że wysoki poziom realizacji ustawowych zadań oraz wysoki poziom wykrywalności jest wynikiem pracy wszystkich funkcjonariuszy. 

W ramach wystąpienia Komendant omówił wyniki osiągnięte w 2017 roku w zakresie pracy dochodzeniowo-śledczej i operacyjno-rozpoznawczej sierpeckich kryminalnych, po czym szczegółowego omówienia osiągniętych wyników dokonali kolejno: w zakresie działań prewencyjnych Naczelnik Wydziału Prewencji st.asp. Jacek Kłosiński, a w zakresie działań ruchu drogowego Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Zbigniew Czachorowski.

Sumienna praca wszystkich wydziałów zapewniła sierpeckiej komendzie I miejsce w garnizonie mazowieckim w zakresie wykrywalności przestępstw w 2017 roku.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu mł.insp. Mirosław Jedynak zwracając się do policjantów wyraził uznanie za ich wysoki poziom realizacji zadań w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

W dalszej części podsumowania roku głos zabrali kolejno Zastępca Prokuratora Rejonowego w Sierpcu Małgorzata Orkwiszewska  oraz Starosta Sierpecki Jan Laskowski wyrażając nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Powrót na górę strony