Aktualności

Junior Odkrywca w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie gościliśmy grupę dzieci z Juniora Odkrywcy. Młodzi uczestnicy zorganizowanego wypoczynku dowiedzieli się jak być bezpiecznym, nie tylko podczas wakacji. Każdy z nich otrzymał również opaskę odblaskową, która przypomina o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wczoraj w południe, sochaczewską komendę odwiedzili niezwykli goście. Grupa dzieci z Juniora Odkrywcy spotkało się wczoraj z policjantką Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, by rozmawiać o bezpieczeństwie i dowiedzieć się również nieco o pracy funkcjonariuszy .

W trakcie rozmowy poruszono temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, ale także podczas letniego wypoczynku. Przypomniano również podstawowe i jednocześnie najważniejsze zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Mali mieszkańcy naszego powiatu pochwalili się bardzo dobrą znajomością numerów do służb ratunkowych oraz prawidłowym sposobem wzywania pomocy.

Policjantka wręczyła każdemu z nich opaskę odblaskową i przypominała o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Pod koniec spotkania dzieci miały okazję wsiąść do radiowozu, włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne, a następnie porozmawiać przez stację z dyżurnym jednostki.

 

 

Życzymy Wam wesołych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!

 

Powrót na górę strony