Aktualności

Cykl spotkań o bezpieczeństwie z uczestnikami półkolonii

Policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przeprowadziła cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji. Adresatami były dzieci, które uczestniczyły w półkoloniach.

Policjantka wspomagana przez oficera prasowego KPP Sochaczew oraz dzielnicowych podczas pierwszego tygodnia wakacji spotkała się z dziećmi z sześciu półkolonii organizowanych na terenie powiatu sochaczewskiego. Podczas spotkań sz najmłodszymi podkreślała jak ważne jest zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku w czasie wakacji, kiedy dzieci i młodzież mają dużo wolnego czasu.

Policjantka zwracała uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając dzieciom najważniejsze przepisy. Informowała o akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" przypominając jednocześnie jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru. Poruszono również temat zalecanego wyposażenia rowerzysty, tj. kask, ochraniacze, kamizelka odblaskowa. Szczególny nacisk położyła na kontakty z nieznajomymi osobami i bezdomnymi psami. Przypomniała jakie informacje należy przekazać, gdy wzywamy pomoc korzystając z numerów alarmowych.

Spotkania były również okazją do przekazania wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądały przygotowane szczególnie na tą okazję filmy edukacyjne o bezpieczeństwie.

Podczas spotkań omówiona została także praca policjanta oraz zadania każdego z wydziałów w KPP Sochaczew. Dzieci również miały okazję przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant siedząc za kierownicą radiowozu. W spotkaniach wzięły udział łącznie 224 osoby. Przy tej okazji funkcjonariuszka przekazałą ulotki informujące o prawidłowych zachowaniach nad wodą, naklejki „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” z przydatnymi poradami oraz odblaski.

Na warsztatach dla dzieci organizowanych przez Sochaczewskie Centrum Kultury policjantka wręczała dzieciom pamiątkowe dyplomy za ukończenie z wyróżnieniem Letnich Warsztatów Artystycznych Lato 2017.      

 

st. sierż. Izabela Pajek/A.D.

Wydział Prewencji KPP Sochaczew

Powrót na górę strony