Aktualności

Nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu dla podejrzanego o stosowanie przemocy

Data publikacji 21.03.2023

Policjanci przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się fizycznym i psychicznym nad 25-letnią kobietą. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Prokurator zdecydował, że podejrzany 27-latek musi opuścić lokal w którym mieszkał wraz z żoną. Ma również zakaz kontaktowania się i zbliżania do 25-latki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali poinformowani przez 25-letnią kobietę, że jej mąż stosuje wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Posterunku Policji w Teresinie pojechali zatrzymać 27-letniego podejrzewanego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad członkiem rodziny. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, a także nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu. Jeśli mężczyzna zlekceważy orzeczone wolnościowe środki zapobiegawcze, mogą zostać zmienione na izolacyjne czyli tymczasowe aresztowanie.

Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony