Aktualności

Policjanci na obchodach Dnia Dziecka

Data publikacji 05.06.2017

1 czerwca to bardzo szczególny dzień. Na terenie powiatu sochaczewskiego również nie zabrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka, a policjanci chętnie brali udział w piknikach, festynach i innych zorganizowanych imprezach.

Pierwsza z imprez w których brali udział policjanci, odbyła się na boisku w Młodzieszynie zorganizowana przez Urząd Gminy wspólnie ze szkołami z tego terenu. Piknik oficjalnie otworzyła Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, witając wszystkich uczestników i składając dzieciom w dniu ich święta najserdeczniejsze życzenia. Zabawy nie było końca, dzieci mogły skorzystać z nadmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, przejażdżek konnych. Uczestnicy chętnie brali udział w grach i zabawach. Wśród atrakcji znalazło się również miejsce dla strażaków, którzy rozstawili kurtynę wodną oraz pokazywali jak udzielić pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach. Obecni na imprezie dzielnicowi - st. post. Judyta Krupa i st. sierż. Tomasz Królikowski opowiadali dzieciom o pracy w policji. Chętni mieli okazję zobaczyć radiowóz policyjny. Na koniec odbył się mecz piłki nożnej gimnazjum kontra strażacy.

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii uczestniczyli jak co roku wzięli udział w zawodach wędkarskich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka przez Polski Związek Wędkarski Okręg Sochaczew. Podczas konkursu trzy grupy wiekowe konkurowały ze sobą w łowieniu ryb. Aż 63 uczestników w wieku od 4 do 14 lat przez dwie godziny pracowało na swój sukces. W każdej kategorii wiekowej zostały również wręczone nagrody za złowienie największej ryby. Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym dyplomem i torbą słodyczy. Była to również świetna okazja do rozmów o bezpieczeństwie z najmłodszymi. Policjanci uczestniczący w zawodach przez cały czas ich trwania mieli mnóstwo chętnych osób, którzy chcieli oznakować swój rower. Każda z nich otrzymała kilka podstawowych rad o wyposażeniu roweru i zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z młodzieszyńskiego posterunku oraz z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sochaczew uczestniczyli również w pikniku, który odbył się w Plecewicach. Podczas spotkania, każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy policjant. Maluchy wsiadały do radiowozu, dowiedziały się jak wygląda korespondencja dyżurnego jednostki z patrolami, które są w terenie.  

Powrót na górę strony