Aktualności

ZAPROSZENIE NA DEBATĘ "BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW W DOBIE ZAGROŻEŃ TELEINFORMATYCZNYCH"

Data publikacji 08.09.2022

Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie zaprasza mieszkańców powiatu sochaczewskiego do udziału w debacie „Bezpieczeństwo seniorów w dobie zagrożeń teleinformatycznych”. Każdy może mieć na nie wpływ – wystarczy przyjść 15 września 2022 o godzinie 11:00 do sali mieszczącej się w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie ul. 1 Maja 21

15 września 2022 o godzinie 11:00 do sali mieszczącej się w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie ul. 1 Maja 21,  Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu sochaczewskiego na debatę społeczną „Bezpieczeństwo seniorów w dobie zagrożeń teleinformatycznych”. Tematyka będzie dotyczyła m.in.:

- Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – narzędzia, z którego korzysta coraz więcej mieszkańców naszego powiatu. To na podstawie danych w niej zamieszczanych, Policja kieruje w najbardziej zagrożone miejsca swoje patrole i planuje tam wzmożone działania. Uczestnicy zostaną zapoznani z aktualnymi danymi zebranymi przy pomocy tego narzędzia.

- „Dzielnicowy bliżej nas” - programu realizowanego w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami.  Dzielnicowy to policjant, który powinien być najbliżej obywatela. To również człowiek, którego obecność powinna dawać poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom. Uczestnicy debaty będą mieli okazję zapoznać się z wizerunkami dzielnicowych swoich rejonów.

- Aplikacji „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Te i inne możliwości aplikacji zostaną uczestnikom zaprezentowane na spotkaniu.

Powrót na górę strony